QUINTERTONIC – koncert jakże jazzowy

Część z Was na pewno kojarzy, że śpiewam. Nie zawodowo, raczej hobbystycznie, z pasji. Co więcej, robię to w moim ukochanym zespole jazzowym Quintertonic.
Z racji urodzenia przeze mnie córeczki, dość długo nie mogłam uczestniczyć w próbach, niemniej przyszedł czas, by do nich powrócić. I tak, w maju tego roku udało nam się zagrać na Nocy Muzeów w Ełku, a teraz szykują się kolejne koncerty! Nie ukrywam, że byłoby miło, móc się z Wami na nich spotkać :)


Nie ma tego złego, wszak po jesieni przychodzi zima…

Nie wszyscy są fanami powieści obyczajowych. Ja sama miewam z nimi problemy. Bywa, że drażnią mnie treści takich książek – historie „smutnych” ludzi, nie radzących sobie z własnym życiem. I nie jest to bynajmniej kwestia braku empatii z mojej strony. Wszystko zależy tak naprawdę od autora, od tego, w jaki sposób wykreował swoich bohaterów, jakie nadał im cechy, czym ich wyróżnił od pozostałych, w jakiego rodzaju rozmowach pozwolił im uczestniczyć (dialogi, dialogi, dialogi!), jak ich poprowadził. Tak, to właśnie postaci z krwi i kości, autentyczne i ciekawe zarazem, mają największe znaczenie w tego typu powieściach. Muszą mnie do siebie przekonać. Bo reszta to już samo życie. W najnowszej książce Magdaleny Majcher „Wszystkie pory uczuć. Jesień” (premiera już 27 września) – przyznaję – bywało różnie.

wszystkie pory uczuć


Ełk Jazz Festival

Uwielbiam jazz! Zwłaszcza wtedy, gdy mam możliwość „posmakowania” go na żywo – zupełnie inny odbiór. A gdy do tego ową muzykę wykonują moi ulubieńcy, to już w ogóle euforia, jakich mało – ciary, ach, te ciaaary ;) I tak się składa, że po raz kolejny nie muszę wyjeżdżać z Ełku, by dać się ponieść ww. emocjom (to i tak na chwilę obecną byłoby pewnie niemożliwe). I nie – nie będzie to kolejny koncert w Jazz Club Papaja (choć też bym nie pogardziła). No dobra – czas na konkret. Ełk Jazz Festival już za tydzień!

ełk jazz festivalKoncerty w Jazz Club Papaja 2017

Koncerty w Jazz Club Papaja 2017

Bardzo się cieszę, że mogę Wam o tym napisać (choć nie wiem, dlaczego robię to dopiero teraz!). Mój blog – na Pięknej – objął patronatem medialnym koncerty w Jazz Club Papaja 2017. Po raz kolejny! Bo jeśli dobrze pamiętacie, w roku ubiegłym również miałam tę przyjemność. Wszak to świetne, bardzo kameralne i klimatyczne miejsce, do którego przyjeżdżają cudowni artyści. Już tyle razy chwaliłam, że nie będę się powtarzać ;) Wystarczy, że zerkniecie na poniższy kalendarz. Robi wrażenie, nieprawdaż?

koncerty w Jazz Club Papaja 2017